Të gjitha kategoritë
EN
dioksid titaniumi

dioksid titaniumi

Emri tjetër: Pigment White 6; Dioksid titaniumi; Dioksid Titaniumi Anatase; Oksid Titaniumi; Titania; Dioksid titani (IV); Rutile; dioksotitani


Formula kimike: TiO2

HS NO .: 32061110

CAS Nr .: 13463-67-7

Paketimi: 25 kg / qese

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH14
Certifikim:ISO9001 / FAMIQS

Pigmenti i bardhë inorganik. Isshtë lloji më i fortë i pigmenteve të bardha, ka fuqi të shkëlqyeshme për fshehje dhe qëndrueshmëri të ngjyrave dhe është i përshtatshëm për produktet e bardha të errëta. Lloji rutile është veçanërisht i përshtatshëm për produktet plastike të përdorura jashtë, dhe mund t'u japë produkteve qëndrueshmëri të mirë të dritës. Anatase përdoret kryesisht për produkte të brendshme, por ka një dritë të lehtë blu, bardhësi të lartë, fuqi të madhe fshehëse, fuqi të fortë ngjyrosëse dhe shpërndarje të mirë. Dioksidi i titanit përdoret gjerësisht si pigment për bojë, letër, gome, plastikë, smalt, xham, kozmetikë, bojë, bojëra uji dhe bojë vaji, dhe gjithashtu mund të përdoret në prodhimin e metalurgjisë, radios, qeramikës dhe elektrodave të saldimit.

Parameters
Artikullstandard
Përmbajtja kryesore92% min
ngjyra L97.5% min
Reduktimi i pluhurit1800
I paqëndrueshëm në 105 ° c0.8% max
i tretshëm në ujë (m / m)0.5% max
PH6.5-8.5
thithja e vajit (g / 100g)22
Mbetja në 45 µm0.05% max
Rezistenca e nxjerrjes së ujit Ωm50
Si1.2-1.8
Al2.8-3.2


Ikasafortë