Të gjitha kategoritë
EN
Sulfat hekuri Heptahidrati

Sulfat hekuri Heptahidrati

Emri tjetër: heptahidrat sulfat hekuri / mono heptahidrat sulfat hekuri / heptahidrat sulfat hekuri


Formula kimike: FeSO4 · 7H2O
HS NO .: 28332910
CAS Nr .: 7782-63-0
Paketimi: 25 kg / qese
1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH10
Certifikim:ISO9001 / Arrij / Familjet

● Në industrinë e trajtimit të ujit, heptahidrati i sulfatit të hekurit mund të përdoret direkt në impiantet e trajtimit të ujit për të përmirësuar mpiksjen dhe heqjen e elementeve të tilla si fosfori.

Used Përdoret kryesisht për të bërë pigmente të tilla si produktet e serisë së oksidit të hekurit (të tilla si oksid hekuri i kuq, oksid hekuri i zi, oksid hekuri i verdhë etj.).

● Për katalizator që përmban hekur

● Përdoret si mordant në ngjyrosjen e leshit, në prodhimin e bojës

Parameters
Artikullstandard
Pastërti91% min
Fe19.7% min
Pb10ppmmx
As10ppmmax
Cd10ppmamx


Ikasafortë