Të gjitha kategoritë
EN
Monohidrat sulfat zinku
Monohidrat sulfat zinku

Monohidrat sulfat zinku

Emri tjetër: sulfat zinku pluhur monohidrat


Formula kimike: ZnSO4 · H2O
HS NO .: 28332930
CAS Nr .: 7446-19-7
Paketimi: 25 kg / qese
1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH07
Certifikim:ISO9001 / FAMIQS

Monohidrati i sulfatit të zinkut përdoret si një shtesë e plehrave për parandalimin dhe korrigjimin e mangësive të zinkut në të korrat. Zinku (Zn) është i rëndësishëm për aktivitetin e enzimave të shoqëruara me metabolizmin e karbohidrateve në bimë.
Ekzistojnë strategji të ndryshme për aplikimin e zinkut. Mund të zbatohet me një shkallë të lartë, të destinuara për disa vjet, ose me ritme më të ulëta mbi bazë vjetore, p.sh. çdo herë që mbillet një kulturë, ose një herë në vit në pemë, plantacion dhe kultura hardhie, p.sh. fillimi i sezonit kryesor të rritjes. Përndryshe, mund të zbatohet me ritme më të ulëta, por mbi një bazë më të rregullt në përzierjet e plehrave NPK gjatë gjithë sezonit të rritjes, kështu që norma kumulative në vit është shumë e njëjtë me atë të një aplikimi të vetëm.

Parameters
Artikullstandardstandard
Pastërti98% min98% min
Zn35% min33% min
Pb10ppmmx10ppmmax
As10ppmmax10ppmmax
Cd10ppmamx10ppmamx
MasatPluhurGranulzr 2-4 mm


Ikasafortë