Të gjitha kategoritë
EN
Heptahidrati i sulfatit të zinkut

Heptahidrati i sulfatit të zinkut

Emri tjetër: Heptehidrati i sulfatit të zinkut


Formula kimike: ZnSO4 · 7H2O
HS NO .: 28332930
CAS Nr .: 7446-20-0
Paketimi: 25 kg / qese
1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH08
Certifikim:ISO9001 / FAMIQS

Hptahidrati i sulfatit të zinkut është një pleh që përmban zink dhe squfur që përdoret për të luftuar një mungesë zinku në bimë të tilla si frutat dhe perimet, lulet, hardhitë dhe bimët zbukuruese të rritura në tokë dhe variacione pa tokë.

Parameters
Artikullstandard
Zn21.5% min
Pb10ppmmx
As10ppmmax
Cd10ppmamx
Tema & DukjeKristal i bardhë
Tretshmëria në ujë100% i tretshëm në ujë


Ikasafortë