Të gjitha kategoritë
ENEN
pleh
Heptahidrat sulfat zinku

Heptahidrat sulfat zinku

Emri tjetër: Heptahidrat sulfat zinku


Formula Kimike: ZnSO4·7H2O
HS NO .: 28332930
CAS Nr .: 7446-20-0
Paketimi: 25 kg/çantë
1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH08
Certifikim:ISO9001 / FAMIQS

Heptahidrati i sulfatit të zinkut është një pleh që përmban zink dhe squfur që përdoret për të luftuar mungesën e zinkut në bimë si frutat dhe perimet, lulet, hardhitë dhe bimët zbukuruese të rritura si në tokë ashtu edhe në variacione pa tokë.

Parameters
Artikullstandard
Zn21.5% min
Pb10ppmmax
As10ppmmax
Cd10ppmmax
Tema & DukjeKristal i bardhë
Tretshmëria në ujë100% i tretshëm në ujë


Ikasafortë

Kategoritë e nxehta