Të gjitha kategoritë
ENEN
pleh
Sulfat magnezi Monohidrat Kieserite

Sulfat magnezi Monohidrat Kieserite

Emri tjetër: Granula të Plehrave të Magnezit / Kieserite


Formula kimike: MgSO4 • H2O

HS NO .: 283321000

CAS Nr .: 7487-88-9

Paketimi: 25 kg / qese

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH11
Certifikim:ISO9001 / FAMIQS

Në bujqësi, sulfati i magnezit përdoret për të rritur përmbajtjen e magnezit ose squfurit në soli. Sulfat magnezi Monohidrat Granular zakonisht përdoret për bimët në vazo, ose për të korrat e uritura magnez, të tilla si patatet, trëndafilat, domatet, pemët e limonit, karotat dhe specat, dhe përdorimi i sulfatit të magnezit si një burim magnezi për soli pa ndryshuar në mënyrë të konsiderueshme toka PH.

Parameters
Artikullstandard

MGO (tretshmëria në acid)

24-25% min
MGO (tretshmëria në ujë)20-21% min
s16.5% min
Lagështi4.9% max
Tema & DukjeGranula e Bardhë Gri


Ikasafortë

Kategoritë e nxehta