Të gjitha kategoritë
EN
Fosfat mono kaliumi

Fosfat mono kaliumi

Emri tjetër: MKP; dihidrogjen fosfat kaliumi


Formula kimike: KH2PO4
HS NO .: 28352400

CAS Nr .: 7778-77-0

Paketimi: 25 kg / qese

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH13
Certifikim:ISO9001 / FAMIQS
Sasia minimale Rendit:Një enë 20f fcl

Pastërtia e tij e lartë dhe tretshmëria e tij në ujë e bëjnë MKP një pleh ideal për pjellorinë dhe për aplikimin e gjetheve. Për më tepër, MKP është i përshtatshëm për përgatitjen e përzierjeve të plehrave dhe prodhimin e plehrave të lëngshëm. Kur aplikohet si spërkatje me gjethe, MKP vepron si shtypës i mykut pluhur.

Parameters
Artikullstandard
Përmbajtja kryesore98% min
P2O551.5% min
K2O34.0% min
I papërshkueshëm nga uji0.1% max
H2O0.50% max
PH4.3-4.7


Ikasafortë