Të gjitha kategoritë
ENEN
Ushqim aditivë
Klasa e ushqimit të sulfatit të hekurit Monohidrat pluhur

Klasa e ushqimit të sulfatit të hekurit Monohidrat pluhur

Emri tjetër: Pluhur monohidrat sulfat hekuri/pluhur monohidrat sulfat hekuri/pluhur monohidrat sulfat hekuri


Formula Kimike: FeSO4•H2O

HS NO .: 28332910

CAS Nr .: 17375-41-6

Paketimi: 25 kg / qese

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH01
Certifikim:ISO9001/REACH/FAMIQS

Fe është elementi formues i shumë enzimave dhe hormoneve dhe merr pjesë në metabolizmin e proteinave, karbohidrateve dhe lipideve. Me mungesë të Fe, kafshët shfaqin paaftësi, rritje të ngadaltë, qime të trasha dhe të çrregullta të veshjeve, depilim, lëkurë të thatë dhe të dëshpëruar dhe plagë të pakëndshme. Shtimi i dozës së lartë të Fe në ushqimin fillestar për thithje mund të reduktojë diarrenë dhe të rrisë peshën.

Parameters
Artikullstandard
Pastërti91% min
Fe29.5-30.5%min
Pb10ppmmax
As5ppmmax
Cd5ppmmax
madhësiPluhur


Ikasafortë

Kategoritë e nxehta