Të gjitha kategoritë
EN
Sulfat hekuri Shkalla e ushqimit të monohidratit 20-60mesh

Sulfat hekuri Shkalla e ushqimit të monohidratit 20-60mesh

Emri tjetër: Monohidrat sulfat hekuri 20-60mesh / sulfat hekuri mono 20-60mesh / sulfat hekuri Monohidrat rrjetë 20-60


Formula kimike: FeSO4 • H2O

HS NO .: 28332910

CAS Nr .: 17375-41-6

Paketimi: 25 kg / qese

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH02
Certifikim:ISO9001 / Arrij / Familjet

Fe është elementi formues i shumë enzimeve dhe hormonit, dhe merr pjesë në metabolizmin e proteinave, karbohidrateve si dhe lipideve. Kur mungesa e Fe, kafshët shfaqin papërshtatshmëri, rritje të ngadaltë, flokë të trashë dhe të çrregullt të veshjeve, depilim, lëkurë të thatë dhe të çrregullt dhe plagë të kuruar pa shqetësim. Shtimi i dozave të larta Fe në ushqimin fillestar për thithjen mund të zvogëlojë diarrenë dhe të rrisë peshën.


Parameters
Artikullstandard
Pastërti91% min
Fe29.5-30.5% min
Pb10ppmmx
As5ppmmax
Cd5ppmamx
madhësi20-60mesh


Ikasafortë