Të gjitha kategoritë
ENEN
Ushqim aditivë
Fumarat hekuri

Fumarat hekuri

Emri tjetër: fumarat i hekurit (Ⅱ); fumarat hekuri i mikronkapsuluar IR; fumarat hekuri (II); FUMARAT HEKURI; FUMARATE HEKURI
Cpiron, Ferroton, Ferrofame, Gaffer, Ircon, Palater, Tolemll


Formula kimike: C4H2FeO4

HS NO .: 29171900

CAS Nr .: 141-01-5

Paketimi: 25 kg / qese, 1000,1100, XNUMX kg / qese e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH18
Certifikim:ISO9001 / FAMIQS
Sasia minimale Rendit:Një enë fcl 20f

Fumarati i hekurit, i njohur gjithashtu si fumarati i hekurit, është një shtesë e sigurt dhe efikase e hekurit me lëndë ushqyese organike. I përket hekurit të acidit organik (përfshirë: lizinën e hekurit, glicinat e hekurit, metioninën e hekurit, etj.), dhe përmbajtja e tij organike e hekurit dyvalent deri në 30%, fumarati i hekurit dekompozohet më lehtë pasi të përthithet. Nuk kërkon energji shtesë për të hyrë në qelizat e kuqe të gjakut, nuk stimulon stomakun dhe mund të rrisë dhe ruajë nivelin normal të hemit. Mund të përdoret si suplement ushqimor për një kohë të gjatë.

Parameters
ArtikullstandardRezultat
PËRMBAJTJA)93% min93.76%
SULFATI0.4% max0.35%
HUMBJA NË THARJE1.5% max0.28%
KRIPËRAT FERRIKE2.0% max0.69%
KRIPERAT E PLUMBUMIT10 ppmmax0.01%
KRIPËRAT E ARSONIUMIT5 ppmmaxND
KRIPËRAT E KADMIUMIT10 ppmmaxND
KROMI TOTAL200 ppmmaxND


Ikasafortë

Kategoritë e nxehta