Të gjitha kategoritë
EN
Pentahidrat sulfat bakri

Pentahidrat sulfat bakri

Emri tjetër: bismut blu, bismut kolesterik ose bakri


Formula kimike: CuSO4 • 5H2O

HS NO .: 28332500

CAS Nr .: 7758-99-8

Paketimi: 25 kg / qese

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350kg / çantë e madhe

Produkt informacion
Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:RECH
Numri Modeli:RECH14

Pentahidrati i sulfatit të bakrit (Shkalla e ushqimit) është një shtesë e rëndësishme e elementit gjurmë për ushqimin e kafshëve. Bakri është një përbërës i shumë enzimave në trupin e bagëtisë dhe të pulave. Sasia e duhur e jonit të bakrit mund të aktivizojë pepsinën, të përmirësojë funksionin e tretjes së bagëtisë dhe të pulave, dhe gjithashtu të marrë pjesë në procesin e hematopoezës. Ka funksione të veçanta për të ruajtur formën dhe pjekjen e indeve të organeve në trup dhe për të nxitur rritjen dhe zhvillimin. Ka një ndikim të madh në ngjyrën e bagëtive dhe shpendëve, sistemin nervor qendror dhe funksionin riprodhues.

Parameters
Artikullstandard
Përmbajtja98.0% min
Cu25.0% min
CdMaksimumi 10 ppm
PbMaksimumi 10 ppm
AsMaksimumi 10 ppm


Ikasafortë