сите категории
ENEN
Индустриски
титаниум диоксид

титаниум диоксид

Друго име: пигмент бело 6; Титаниум диоксид; Титаниум диоксид анатаза; Титаниум оксид; Титанија; Титаниум (IV) диоксид; Рутил; диоксотитаниум


Хемиска формула: TiO2

ХС БР.: 32061110

CAS бр .: 13463-67-7

Пакување: 25 кг/торба

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH14
Потврдување:ISO9001/FAMIQS

Бел неоргански пигмент. Тоа е најсилниот вид на бели пигменти, има одлична моќ на криење и издржливост на бојата и е погоден за непроѕирни бели производи. Типот на рутил е особено погоден за пластични производи што се користат на отворено и може да им даде на производите добра светлосна стабилност. Анатаза главно се користи за производи во затворен простор, но има мала сина светлина, висока белина, голема моќ на криење, силна моќ на боење и добра дисперзија. Титаниум диоксидот е широко користен како пигмент за боја, хартија, гума, пластика, емајл, стакло, козметика, мастило, акварел и маслени бои, а може да се користи и во производството на металургија, радио, керамика и електроди за заварување.

параметри
Содржинастандард
Главна содржина92% мин
боја L97.5% мин
Намалување на прав1800
Испарливи на 105°cМаксимум 0.8%
растворлив во вода (m/m)Максимум 0.5%
PH6.5-8.5
апсорпција на масло (g/100 g)22
Остаток на 45 µmМаксимум 0.05%
Отпорност на екстракција на вода Ωm50
Si1.2-1.8
Al2.8-3.2


Iкваки

Жешки категории