сите категории
ENEN
Индустриски
Железен сулфат хептахидрат

Железен сулфат хептахидрат

Друго име: Железен сулфат хептахидрат /железен сулфат моно хептахидрат /железен сулфат хептахидрат


Хемиска формула: FeSO4·7H2O
ХС БР.: 28332910
CAS бр .: 7782-63-0
Пакување: 25 кг/торба
1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH10
Потврдување:ISO9001/REACH/FAMIQS

● Во индустријата за третман на вода, железен сулфат хептахидрат може да се користи директно во постројки за третман на вода за да се подобри коагулацијата и отстранувањето на елементите како што е фосфорот.

● Главно се користи за правење пигменти, како што се производите од сериите на железен оксид (како железен оксид црвен, железо оксид црно, железо оксид жолт итн.).

● За катализатор што содржи железо

● Се користи како средство за боење на волна, за производство на мастило

параметри
Содржинастандард
Чистота91% мин
Fe19.7% мин
Pb10ppmmax
As10ppmmax
Cd10ppmmax


Iкваки

Жешки категории