сите категории
ENEN
Индустриски
Црн сулфат монохидрат грануларен

Црн сулфат монохидрат грануларен

Друго име: Железен сулфат монохидрат 6-20mesh/железен сулфат моно 6-20mesh /железен сулфат монохидрат 6-20mesh


Хемиска формула: FeSO4·H2O
ХС БР.: 28332910
CAS бр .: 17375-41-6
Пакување: 25 кг/торба
1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH09
Потврдување:ISO9001/REACH/FAMIQS

Цветниот сулфат од титаниум диоксид произведува (бакар) кој содржи двовалентно железо (Fe2+) кое делува како ефикасен елемент за редуцирање

штетниот шествалентен хром (Cr6+) до тривалентен (Cr3+) е најкористената суровина за намалување на шествалентен хром во пракса.

параметри
Содржинастандард
Чистота91% мин
Fe29.5-30.5%мин
Pb10ppmmax
As5ppmmax
Cd5ppmmax
големина6-20мрежа


Iкваки

Жешки категории