сите категории
ENEN
ѓубриво
Хептахидрат сулфат на цинк

Хептахидрат сулфат на цинк

Друго име: цинк сулфат хептахидрат


Хемиска формула: ZnSO4·7H2O
ХС БР.: 28332930
CAS бр .: 7446-20-0
Пакување: 25 кг/торба
1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH08
Потврдување:ISO9001/ FAMIQS

Цинк сулфат хептахидрат е ѓубриво што содржи цинк и сулфур што се користи за борба против недостаток на цинк кај растенија како што се овошје и зеленчук, цвеќиња, винова лоза и украсни растенија кои се одгледуваат и во почва и во варијации без земја.

параметри
Содржинастандард
Zn21.5% мин
Pb10ppmmax
As10ppmmax
Cd10ppmmax
ИзгледБел кристал
Растворливост во вода100% растворлив во вода


Iкваки

Жешки категории