сите категории
ENEN
ѓубриво
Фосфат на уреа

Фосфат на уреа

Друго име: UPОпис:

Хемиска формула: H3PO4.CO(NH2)2

ХС БР.: 2924199090

CAS број: 4861-19-2

Пакување: 25 кг/торба

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH12
Потврдување:ISO9001 /FAMIQS
Минимална Подреди Кол:Еден контејнер од 20f fcl

Тоа е бело кристално минерално нехоринско ѓубриво со азот-фосфор. Тие се високо концентрирани и целосно растворливи во вода. Ѓубриво за ѓубрење на полски култури и овошни дрвја, главно се препорачува за почви со висока pH вредност. Погодно за подготовка на мешавини од ѓубрива и за производство на течни ѓубрива.

параметри
Содржинастандард
главните98% мин
P2O544.0% мин
Нерастворлив во вода0.1% макс
PH1.6-2.4


Iкваки

Жешки категории