сите категории
ENEN
ѓубриво
Манган карбонат

Манган карбонат

Друго име: манган(2+) карбонат, манган (2+) карбонат (1:1), манган(II) карбонат, манган(2+) карбонат, јаглеродна киселина, манган(2+) сол (1:1)


Хемиска формула: MnCO3
ХС БР.: 28369990
CAS бр .: 598-862-9
Пакување: 25 кг/торба
1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH12
Потврдување:ISO9001 /FAMIQS

Манган карбонат е широко користен како додаток на растителни ѓубрива, во глина и керамика, бетон и повремено во батерии со суви ќелии.

параметри
Содржинастандард
СОДРЖИНА90% мин
MN44% мин
CLМаксимум 0.02%
PBМаксимум 0.05%
MNSO4Максимум 0.5%


Iкваки

Жешки категории