сите категории
ENEN
ѓубриво
Rousубриво за железен сулфат монохидрат
Rousубриво за железен сулфат монохидрат
Rousубриво за железен сулфат монохидрат

Rousубриво за железен сулфат монохидрат

Друго име: Железен сулфат монохидрат /железен сулфат моно /железен сулфат монохидрат


Хемиска формула: FeSO4•H2O
ХС БР.: 28332910
CAS број: 17375-41-6

Пакување: 25 кг/торба

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH05
Потврдување:ISO9001/REACH/ FAMIQS

Материјалот од гранули е добро ѓубриво, кое може ефикасно да ја подобри почвата, да ги отстрани, мов и лишаи. Се користи и како пестицид за спречување на патолошки промени на времето и овошките. Во меѓувреме, тој е катализатор што го прави растението зелено и важно за апсорпција на растенијата.

параметри
Содржинастандард
Чистота91% мин
Fe29.5-30.5%мин
Pb10ppmmax
As5ppmmax
Cd5ppmmax
големинаПрашок/12-24Mesh/20-60Mesh


Iкваки

Жешки категории