сите категории
ENEN
ѓубриво
Моно калиум фосфат

Моно калиум фосфат

Друго име: МКП; калиум дихидроген фосфат


Хемиска формула: KH2PO4
ХС БР.: 28352400

CAS број: 7778-77-0

Пакување: 25 кг/торба

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH13
Потврдување:ISO9001/ FAMIQS
Минимална Подреди Кол:Еден контејнер од 20f fcl

Неговата висока чистота и растворливост во вода го прават MKP идеално ѓубриво за фертигирање и за фолијарна апликација. Дополнително, МКП е погоден за подготовка на мешавини со ѓубрива и производство на течни ѓубрива. Кога се нанесува како листовиден спреј, МКП делува како супресор на прашкаста мувла.

параметри
Содржинастандард
Главна содржина98% мин
P2O551.5% мин
К2О34.0% мин
Нерастворлив во вода0.1% макс
H2O0.50% макс
PH4.3-4.7


Iкваки

Жешки категории