сите категории
ENEN
ѓубриво
Manубриво монохидрат сулфат од манган
Manубриво монохидрат сулфат од манган

Manубриво монохидрат сулфат од манган

Друго име: Монохидрат на манган сулфат


Хемиска формула: MnSO4·H2O
ХС БР.: 2833299090
CAS бр .: 10034-96-5
Пакување: 25 кг/торба
1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH03
Потврдување:ISO9001/ FAMIQS

За почви со недостаток на манган (Mn), нанесете го овој извор на Mn со брзо дејство на почвата. Може да се емитува, со странични ленти или да се прска со листови. Нанесете според резултатите од тестот на почвата или анализата на ткивото. Манганот е микронутриент кој е вообичаено дефицитарен во почвите со pH ниво над 6.5. Кога на вашите растенија им недостасува овој минерал, тие покажуваат видливи симптоми. Можете да изберете да ѓубрете со манган преку нанесување почва или прскање со листови.

параметри
Содржинастандардстандард
Чистота98% мин98%
Mn31.5% мин31%
Pb10ppmmx10ppmmax
As5ppmmax5ppmmax
Cd10ppmamx10ppmmax
големинаПравЗрнести 2-4 мм


Iкваки

Жешки категории