сите категории
ENEN
Додатоци за добиточна храна
Цинк сулфат монохидрат во прав

Цинк сулфат монохидрат во прав

Друго име: цинк сулфат монохидрат во прав


Хемиска формула: ZnSO4•H2O

ХС БР.: 28332930

CAS број: 7446-19-7

Пакување: 25 кг/торба

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH04
Потврдување:ISO9001/ FAMIQS

Во индустријата за добиточна храна, се користи за адитиви за добиточна храна за дополнување на Zn, кој игра значајна улога во растот на животните, метаболизмот, имунолошката функција итн.

параметри
Содржинастандард
Чистота98% мин
Zn35% мин
Pb10ppmmax
As10ppmmax
Cd10ppmmax


Iкваки

Жешки категории