сите категории
ENEN
Додатоци за добиточна храна
Манган сулфат монохидрат во прав

Манган сулфат монохидрат во прав

Друго име: Прашок од манган сулфат монохидрат


Хемиска формула: MnSO4•H2O

ХС БР.: 2833299090

CAS број: 10034-96-5

Пакување: 25 кг/торба

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH03
Потврдување:ISO9001/ FAMIQS

Главно се користи за адитиви за добиточна храна, при недостаток на овој елемент, животните ќе се развиваат бавно, дебели и нивните скелети се погрешно обликувани, инженерството е ненормално и новороденчињата ќе бидат атаксични.

параметри
Содржинастандард
Чистота98% мин
Mn31.5% мин
Pb10ppmmax
As5ppmmax
Cd10ppmmax


Iкваки

Жешки категории