сите категории
EN
Црна сулфат монохидрат Прашок за храна

Црна сулфат монохидрат Прашок за храна

Друго име: Ironелезосулфат монохидрат во прав / црн сулфат моно прав / црн сулфат монохидрат во прав


Хемиска формула: FeSO4 • H2O

ХС БР .: 28332910

CAS број: 17375-41-6

Пакување: 25кг / торба

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг / биг

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕЧ
Број на моделот:RECH01
Потврдување:ISO9001 / REACH / FAMIQS

Fe е елемент што формира многу ензими и хормони и учествува во метаболизмот на протеините, јаглехидратите, како и липидите. При недостаток на Fe, животните покажуваат несоодветност, бавен раст, густа и неуредна коса, депилација, сува и расипана кожа и нездравлива рана. Додавањето висока доза на Fe во почетната храна за цицање може да ја намали дијарејата и да ја зголеми тежината.

параметри
Содржинастандард
Чистота91% мин
Fe29.5-30.5% мин
Pb10ppmmx
As5ppmmax
Cd5ppmamx
големинаПрав


Iкваки