сите категории
ENEN
Додатоци за добиточна храна
Железен сулфат монохидрат од 20-60mesh храна

Железен сулфат монохидрат од 20-60mesh храна

Друго име: Железен сулфат монохидрат 20-60mesh/железен сулфат моно 20-60mesh /железен сулфат монохидрат 20-60mesh


Хемиска формула: FeSO4•H2O

ХС БР.: 28332910

CAS број: 17375-41-6

Пакување: 25 кг/торба

1000,1050,1100,1150,1200,1250,1300,1350 кг/голема торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕХ
Број на моделот:RECH02
Потврдување:ISO9001/REACH/FAMIQS

Fe е формирачки елемент на многу ензими и хормони и учествува во метаболизмот на протеините, јаглените хидрати како и липидите. При недостаток на Fe, животните покажуваат неспособност, бавен раст, густа и неуредна коса на облеката, депилација, сува и нерасположена кожа и непријатно лечи рана. Додавањето високи дози на Fe во почетната храна за цицање може да ја намали дијареата и да ја зголеми тежината.


параметри
Содржинастандард
Чистота91% мин
Fe29.5-30.5%мин
Pb10ppmmax
As5ppmmax
Cd5ppmmax
големина20-60мрежа


Iкваки

Жешки категории