сите категории
EN
Обоен фумарат

Обоен фумарат

Друго име: железен (Ⅱ) фумарат; IR микрокапсулиран железен фумарат; железо (II) фумарат; ФУМАРАТ НА ONЕЛЕРО;
Cpiron 、 Feroton 、 Ferrofame 、 Gaffer 、 Ircon 、 Palater 、 Tolemll


Хемиска формула: C4H2FeO4

ХС БР .: 29171900

CAS број: 141-01-5

Пакување: 25кг / торба, 1000,1100кг / торба

Информации за производот
Место на потекло:Кина
Бренд име:РЕЧ
Број на моделот:RECH18
Потврдување:ISO9001 / FAMIQS
Минимална Подреди Кол:Еден 20f fcl контејнер

Црниот фумарат, познат и како железен фумарат, е безбеден и ефикасен додаток на органско хранливо железо. Припаѓа на органско кисело железо (вклучувајќи: железен лизин, железо глицинат, железо метионин и сл.), А неговата содржина на органски двовалентен железо до 30%, обоен фумарат е полесно да се распаѓа откако ќе се апсорбира. Не бара дополнителна енергија за влез во црвените крвни зрнца, не го стимулира стомакот и може да го зголеми и одржи нормалното ниво на хем. Може да се користи како додаток во исхраната подолго време.

параметри
СодржинастандардРезултат
СОДРЖИНА)93% МИН93.76%
Сулфат0.4% MAX0.35%
ЗАГУБИ НА СУШЕЕ1.5% MAX0.28%
ERЕЛЕШКИ САЛТИ2.0% MAX0.69%
САЛТИ НА СЛИВВОСТ10 ППМ МАКС0.01%
АРСОНИУМСКИ САЛТИ5 ППМ МАКСND
КАДМИУМСКИ САЛТИ10 ППМ МАКСND
ВКУПЕН ХРОМИУМ200 ППМ МАКСND


Iкваки